English Lietuvių

Thursday, 11 November 2010 13:20

daraugiski,,Draugiškame šeimai mieste AUGUECO” augunecobus sukurta vaikams ir šeimoms saugi aplinka

 

 
 

Ar kada mėginote su savo vaiku patys pasigaminti popieriaus ar muilo? O gal norėjote savomis rankomis sumaišyti šalpusnio, pušų pumpurų tinktūras, išsikepti duonos? Kada paskutinį sykį dūkote iki apsvaigimo ir statėte aukščiausią bokštą iš...saldainių popierėlių? Vis trūksta tam laiko, erdvės, noro?
Kviečiame visas mamas, tėčius, vaikus, senelius ir draugus į draugišką šeimai miestą „Augueco“, kuris atvers savo vartus lapkričio 19 d. parodoje “Vaikų šalis“. Jau antrus metus VšĮ „Draugiški šeimai“ kviečia pasibūti mieste, kuriame veiklos ras visa šeima.

Draugiski_seimai_Augu_eco_Plakatas_webui

Read more...
 
Thursday, 11 November 2010 13:20

daraugiski

Dalyvauks šiukšlių rūšiavimo varžybose ir su visa šeima keliauk pas Karlsoną ir Pepę Ilgakojinę!

VšĮ “Draugiški šeimai” ir VšĮ “Žaliasis taškas” šeimas kviečia į varžybas: “Kaip greitai ir gerai rūšiuoji šiukšles?”

Lapkričio 21 d., sekmadienį, 12 val. prie LITEXPO parodų centro, lauke vyks varžybos šeimoms “Kaip greitai ir gerai rūšiuoji šiukšles?“.

 

Read more...
 
Thursday, 11 November 2010 10:38
ilustr4
J.Araminaitė, M.Randis,
I.Aleinikova
D.Jonaitytė, A.Kriaučiunas

PSO duomenimis, Europos regione suvartojama daugiausia alkoholio visame pasaulyje. Alkoholis pripažintas vienu iš pagrindinių veiksnių, galinčių sukelti ankstyvą mirtį bei daugelį ligų. Dėl jo kaltės kiekvienais metais miršta apie 60.000 jaunų 15–29m. amžiaus europiečių.

Šių metų spalio 1-2 d. Kopenhagoje vykusioje Šiaurės alkoholio ir narkotikų politikos tinklo (NordAN[1]) metinėje konferencijoje buvo susitelkta į alkoholio ir narkotikų daromą žalą vaikams, jaunimui, šeimai bei vairavimą išgėrus. NordAN nariai keitėsi savo patirtimi ir diskutavo alkoholio kontrolės ir prevencijos klausimais.

Read more...
 
Thursday, 11 November 2010 08:21
ilustr2

Psichikos ir elgesio sutrikimų vartojant psichiką veikiančias medžiagas situacija šalyje

Valstybinio psichikos sveikatos centro duomenimis, 2009 m. pabaigoje Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigose užregistruotų psichikos ir elgesio sutrikimų, ypač vartojant alkoholį, ženkliai sumažėjo lyginant su didžiausiu atvejų skaičiumi per pastaruosius devynerius metus.

Read more...
 
Friday, 08 October 2010 07:38

ilustr1

L. Penekaitės nuotrauka “Ėjimas link...”

Spalio 10 d. – Pasaulinė psichikos sveikatos diena
Jau aštuonioliktą kartą PASAULINĖ PSICHIKOS SVEIKATOS FEDERACIJA
kasmet skelbia vis kitą aktualią šios dienos temą.
2010 metų tema:
„Psichikos sveikata ir lėtinės somatinės ligos reikalauja priežiūros tęstinumo ir integracijos“

 Pažymėdami Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, Valstybinio psichikos sveikatos centro specialistai spalio 11 d. (pirmadienį) skelbia Atvirų durų dieną. Kviečiame visus, kam aktualūs psichikos sveikatos klausimai apsilankyti mūsų centre (Parko g. 15) nuo 12 iki 16 val.

Read more...
 
Monday, 04 October 2010 08:24

baneriukasSpaudos konferencija tema
„Smurtas prieš moteris darbe... Pasikalbėkime!“

Spalio 7 d. 11 val. BNS spaudos centre (Jogailos g. 9/1) Valstybinis psichikos sveikatos centras (VPSC) organizavo spaudos konferenciją, skirtą tarptautinio projekto „Smurtas prieš moteris darbe… Pasikalbėkime!“ baigiamajam aptarimui.

Dalyvavo Alessia Faravelli – projekto koordinatorė iš Mental Health Europe organizacijos, Lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė, AB „Lietuvos geležinkeliai“ Teisės ir personalo departamento direktoriaus pavaduotojas Danius Rumskas ir Valstybinio psichikos sveikatos centro specialistės Jurgita Sajevičienė ir Jelena Stanislavovienė.

Renginio nuotraukos >>>

Read more...
 
Sunday, 03 October 2010 11:27

2010 m. spalio 15 d. Valstybinis psichikos sveikatos centras kartu su Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija bei Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija organizuoja konferenciją

„Savipagalbos ir specialistų vaidmuo vykdant socialinę integraciją psichikos neįgaliesiems“.

Read more...
 
Friday, 01 October 2010 06:16

eudeprday

Spalio 1 d. minima Europos depresijos diena

Depresija yra labiausiai paplitusi sveikatos problema daugelyje ES valstybių narių. Daugiau nei 50 milijonų Europos piliečių (11% gyventojų) yra patyrę psichikos sutrikimų tam tikru savo gyvenimo laikotarpiu.

Kiekvienais metais Europos depresijos asociacija (EDA) organizuoja Europos depresijos dieną, kuria siekiama didinti informuotumą ir supratimą apie depresiją, jos įtaką žmonių gyvenimui visoje Europoje. Tai jau 6 kampanija nuo 2004 m. Šiai dienai paminėti, spalio mėnesį organizuojami įvairūs renginiai įvairiose Europos šalyse. Šių metų kampanijos tema: „Depresija: nesu vienišas minioje“. Šios kompanijos metu daugiausia dėmesio bus  skiriama praktinės informacijos suteikimui - kur, kokią ir kaip gauti pagalbą, žmonėms, kenčiantiems nuo depresijos, taip pat jų draugams ir šeimos nariams. Taip pat norima atkreipti dėmesį, kad depresija sergantys žmonės dažnai atsiriboja nuo kitų ir būna labai vieniši. Europinės depresijos asociacijos atstovai ragina būti dėmesingesniems aplinkiniams ir padėti tiems, kurie negali patys susidoroti su ištikusia krize. Spalio 1 d. Europos Parlamente organizuojama apskritojo stalo diskusija, kuria prasidės šiai dienai skirti renginiai.

Europos depresijos asociacija (EDA) jungia pacientų, mokslininkų ir sveikatos priežiūros specialistų organizacijas iš 17 Europos šalių. EDA siekia koordinuoti visos Europos veiksmus ir išplėsti savo kampanijas atokiausiose vietose. Jos nare šiemet tapo ir Lietuva. Spalio 1 d. 17 val. Lietuvos mokslų akademijos Mažojoje salėje vyks plačiai visuomenei skirtas renginys - „Sveikdamas nuo depresijos nebesu vienišas minioje“, kuriame apie depresiją paskaitas skaitys žymūs Lietuvos psichiatrai. Šį renginį  organizuoja Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinika, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Psichiatrijos klinika ir Lietuvos mokslų akademijos Mokslininkų rūmai.

Read more...
 
Tuesday, 28 September 2010 13:36

kjnpc_logo

Po metų pertraukos startuoja naujai atgimęs Nacionalinis

blavi_klase
plakatas

konkursas “Blaivi klasė”

Nuo 2005 m. iki 2009 m. buvo vykdomas rūkymo prevencijai skirtas konkursas „Nerūkanti klasė“. Per penkerius konkurso gyvavimo metus jame dalyvavo daugiau kaip 20 tūkstančių mokinių.

Atsižvelgiant į kintančią jaunimo legalių ir nelegalių narkotinių medžiagų vartojimo situaciją, nuo 2010 m. numatoma organizuoti Nacionalinį konkursą „Blaivi klasė“. Konkurse numatomos prevencinės veiklos, susijusios su šiomis priklausomybėmis: rūkymu, alkoholio ir nelegalių narkotinių medžiagų vartojimu. Konkursas skirtas Lietuvos švietimo ir ugdymo įstaigų 8 klasių mokiniams.

Read more...
 
Thursday, 23 September 2010 06:59
virselis_aljansPlatinamas naujas leidinys:
Metodinės rekomendacijos darbui su švirkščiamųjų narkotikų vartotojais

Valstybinis psichikos sveikatos centras iš Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro (UNODC) Regiono projektų Baltijos šalims atstovų gavo 2010 m. UNODC išleistas metodines rekomendacijas ,,Švirkščiamųjų narkotikų vartotojų motyvacinis interviu. Metodinės rekomendacijos ŽIV/AIDS profilaktikos programų socialiniams darbuotojams“.
Read more...
 
Thursday, 16 September 2010 12:17
ukmerg1
ukmer2

Rugsėjo 10 d. minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, Valstybinis psichikos sveikatos centras (VPSC) kartu su Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, surengė seminarą Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos nariams. Pranešimus skaitė VPSC Psichikos sveikatos skyriaus vedėja R. Adlienė (,,Savižudybių priežastys ir tendencijos") bei Priklausomybės ligų skyriaus vedėja A. Čepulytė (,,Priklausomybės kaip vienas iš savižudybių rizikos veiksnių'').

Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui įteikta literatūra pačiais įvairiausiais psichikos sveikatos klausimais.

 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Page 19 of 20
© 2016 State mental health centre. Prašome pranešti apie netikslumus.