English Lietuvių

Monday, 04 October 2010 08:24

baneriukasSpaudos konferencija tema
„Smurtas prieš moteris darbe... Pasikalbėkime!“

Spalio 7 d. 11 val. BNS spaudos centre (Jogailos g. 9/1) Valstybinis psichikos sveikatos centras (VPSC) organizavo spaudos konferenciją, skirtą tarptautinio projekto „Smurtas prieš moteris darbe… Pasikalbėkime!“ baigiamajam aptarimui.

Dalyvavo Alessia Faravelli – projekto koordinatorė iš Mental Health Europe organizacijos, Lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė, AB „Lietuvos geležinkeliai“ Teisės ir personalo departamento direktoriaus pavaduotojas Danius Rumskas ir Valstybinio psichikos sveikatos centro specialistės Jurgita Sajevičienė ir Jelena Stanislavovienė.

Renginio nuotraukos >>>

Read more...
 
Sunday, 03 October 2010 11:27

2010 m. spalio 15 d. Valstybinis psichikos sveikatos centras kartu su Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija bei Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija organizuoja konferenciją

„Savipagalbos ir specialistų vaidmuo vykdant socialinę integraciją psichikos neįgaliesiems“.

Read more...
 
Friday, 01 October 2010 06:16

eudeprday

Spalio 1 d. minima Europos depresijos diena

Depresija yra labiausiai paplitusi sveikatos problema daugelyje ES valstybių narių. Daugiau nei 50 milijonų Europos piliečių (11% gyventojų) yra patyrę psichikos sutrikimų tam tikru savo gyvenimo laikotarpiu.

Kiekvienais metais Europos depresijos asociacija (EDA) organizuoja Europos depresijos dieną, kuria siekiama didinti informuotumą ir supratimą apie depresiją, jos įtaką žmonių gyvenimui visoje Europoje. Tai jau 6 kampanija nuo 2004 m. Šiai dienai paminėti, spalio mėnesį organizuojami įvairūs renginiai įvairiose Europos šalyse. Šių metų kampanijos tema: „Depresija: nesu vienišas minioje“. Šios kompanijos metu daugiausia dėmesio bus  skiriama praktinės informacijos suteikimui - kur, kokią ir kaip gauti pagalbą, žmonėms, kenčiantiems nuo depresijos, taip pat jų draugams ir šeimos nariams. Taip pat norima atkreipti dėmesį, kad depresija sergantys žmonės dažnai atsiriboja nuo kitų ir būna labai vieniši. Europinės depresijos asociacijos atstovai ragina būti dėmesingesniems aplinkiniams ir padėti tiems, kurie negali patys susidoroti su ištikusia krize. Spalio 1 d. Europos Parlamente organizuojama apskritojo stalo diskusija, kuria prasidės šiai dienai skirti renginiai.

Europos depresijos asociacija (EDA) jungia pacientų, mokslininkų ir sveikatos priežiūros specialistų organizacijas iš 17 Europos šalių. EDA siekia koordinuoti visos Europos veiksmus ir išplėsti savo kampanijas atokiausiose vietose. Jos nare šiemet tapo ir Lietuva. Spalio 1 d. 17 val. Lietuvos mokslų akademijos Mažojoje salėje vyks plačiai visuomenei skirtas renginys - „Sveikdamas nuo depresijos nebesu vienišas minioje“, kuriame apie depresiją paskaitas skaitys žymūs Lietuvos psichiatrai. Šį renginį  organizuoja Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinika, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Psichiatrijos klinika ir Lietuvos mokslų akademijos Mokslininkų rūmai.

Read more...
 
Tuesday, 28 September 2010 13:36

kjnpc_logo

Po metų pertraukos startuoja naujai atgimęs Nacionalinis

blavi_klase
plakatas

konkursas “Blaivi klasė”

Nuo 2005 m. iki 2009 m. buvo vykdomas rūkymo prevencijai skirtas konkursas „Nerūkanti klasė“. Per penkerius konkurso gyvavimo metus jame dalyvavo daugiau kaip 20 tūkstančių mokinių.

Atsižvelgiant į kintančią jaunimo legalių ir nelegalių narkotinių medžiagų vartojimo situaciją, nuo 2010 m. numatoma organizuoti Nacionalinį konkursą „Blaivi klasė“. Konkurse numatomos prevencinės veiklos, susijusios su šiomis priklausomybėmis: rūkymu, alkoholio ir nelegalių narkotinių medžiagų vartojimu. Konkursas skirtas Lietuvos švietimo ir ugdymo įstaigų 8 klasių mokiniams.

Read more...
 
Thursday, 23 September 2010 06:59
virselis_aljansPlatinamas naujas leidinys:
Metodinės rekomendacijos darbui su švirkščiamųjų narkotikų vartotojais

Valstybinis psichikos sveikatos centras iš Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro (UNODC) Regiono projektų Baltijos šalims atstovų gavo 2010 m. UNODC išleistas metodines rekomendacijas ,,Švirkščiamųjų narkotikų vartotojų motyvacinis interviu. Metodinės rekomendacijos ŽIV/AIDS profilaktikos programų socialiniams darbuotojams“.
Read more...
 
Thursday, 16 September 2010 12:17
ukmerg1
ukmer2

Rugsėjo 10 d. minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, Valstybinis psichikos sveikatos centras (VPSC) kartu su Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, surengė seminarą Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos nariams. Pranešimus skaitė VPSC Psichikos sveikatos skyriaus vedėja R. Adlienė (,,Savižudybių priežastys ir tendencijos") bei Priklausomybės ligų skyriaus vedėja A. Čepulytė (,,Priklausomybės kaip vienas iš savižudybių rizikos veiksnių'').

Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui įteikta literatūra pačiais įvairiausiais psichikos sveikatos klausimais.

 
Monday, 06 September 2010 12:20

2010_wspd_banner_lithuanian

Pasaulinė savižudybių prevencijos diena – tai puiki proga visiems bendruomenės sektoriams – visuomenei, labdaros organizacijoms, bendrijoms, mokslininkams, klinicistams, praktikuojantiems specialistams, politikams, strategijų formuotojams, savanoriams talkininkams ir kitoms suinteresuotoms grupėms ir asmenims, įskaitant netekusius artimųjų – kartu su Tarptautine savižudybių prevencijos asociacija (TSPA) ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sutelkti visuomenės dėmesį į suicidinio elgesio naštą ir pasekmių kaštą, įvairiais būdais skatinant savižudybės suvokimą ir ieškant veiksmingų prevencijos būdų.

Read more...
 
Tuesday, 31 August 2010 11:26

grabmediaBūkite sveiki, linksmi ir...energingi!

 

Valstybinis psichikos sveikatos centras sveikina moksleivius, studentus, mokytojus, dėstytojus ir visą akademinę šalies bendruomenę su Rugsėjo 1-ąja – mokslo ir žinių diena.

Baigiasi vasara, baigiasi ir atostogos – prasideda naujieji mokslo metai. O tai reiškia, kad iš esmės keičiasi dienos režimas, teks pratintis prie naujo dienos ritmo. Pasirūpinkime, kad užtektų laiko ne tik mokslui, pramogoms, bet ir poilsiui, kuris ypač reikalingas, norint išsaugoti fizinę bei psichikos sveikatą.

 

Read more...
 
Tuesday, 24 August 2010 13:32

cps-logo_1752010 m. rugsėjo 30 d. Briuselyje vyks tarptautinis simpoziumas „Kuriama holistinė Europos kovos su alkoholio vartojimu strategija: komunikavimas, švietimas ir visuomenės informavimas“

Read more...
 
Monday, 14 June 2010 13:20

birzelio_26-oji_pranesimasBirželio 26-oji – TARPTAUTINĖ KOVOS SU NARKOMANIJA IR NARKOTIKŲ KONTRABANDA DIENA

Birželio 26-ąją minima Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena, kurią 1987 metais paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja.

Read more...
 
Saturday, 20 February 2010 13:09
Naujienų archyvas >>>
 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Next > End >>

Page 19 of 19
© 2016 State mental health centre. Prašome pranešti apie netikslumus.