Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Akcija „Gimiau nerūkanti/is“ 2014

leliukas2014 m. gegužės 31 d. 25-ąjį kartą paminėta Pasaulinė diena be tabako. Visoje Lietuvoje birželio 2 d. jau 13-ąjį kartą įvyko akcija „Gimiau nerūkanti/is". Akcijos metu marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis" ar „Gimiau nerūkanti" apdovanoti„Pasaulinę dieną be tabako" (gegužės 31) gimę naujagimiai. Akcija vyko visuose Lietuvos miestų gimdymo namuose.
Akcijos organizatoriai naujagimių tėvams tarsi už vaikus perdavė prašymą: „Leiskite gimti ir augti sveikiems". Pagrindinis šios dienos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimąsias kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru.
Tiek moters, tiek vyro rūkymas šeimoje gali tapti rimta kliūtimi, norint susilaukti vaikų, o tėvų rūkymas gali reikšmingai pakenkti vaiko sveikatai. Pasyvus rūkymas nėštumo metu taip pat gali tapti vaisiaus ir jau gimusio vaiko sveikatos sutrikimų priežastimi. Augdami vaikai perima tėvų elgesio modelį ir patys dažniau pradeda rūkyti.
Rūkymo sukeltos ligos Lietuvai kasmet kainuoja apie 7000 gyvybių. Todėl akcijos organizatoriai, matydami vis labiau plintantį ypač moterų rūkymą, siekia informuoti visuomenę ir paraginti saugoti vaikų ir savo sveikatą.
Valstybinis psichikos sveikatos centras jau aštuntus metus dalyvauja akcijoje „Gimiau nerūkantis" ir sveikina bei marškinėliais apdovanoja Vilniaus universitetinėje ligoninėje Antakalnio klinikose gimusius vaikučius. 2014 m. birželio 2 dieną pasveikinta ir palinkėta užaugti nerūkantiems trylikai Lietuvos Respublikos ir vienai Baltarusijos pilietei.

Akcijos globėjas: Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas
Akcijos organizatorius: Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras

Akcijos vykdymo partneriai:
Valstybinis psichikos sveikatos centras;
Savivaldybių Visuomenės sveikatos biurai;
Savivaldybių administracija.

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.