Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

Tarptautinė savižudybių prevencijos asociacija (TSPA) ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) 2003 metais nutarė, kad nuo 2004 metų rugsėjo 10-ji diena bus minima kaip PASAULINĖ SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS DIENA. Kiekvienais metais šią dieną visame pasaulyje organizuojami įvairūs renginiai, kuriais norima atkreipti visuomenės dėmesį į vieną iš opiausių problemų šiuolaikiniame pasaulyje – SAVIŽUDYBES.


2014 metų tema – Savižudybių prevencija: vienas susijęs pasaulis.
Pasaulinė savižudybių prevencijos diena – tai puiki proga visiems bendruomenės sektoriams – visuomenei, labdaros organizacijoms, bendrijoms, mokslininkams, gydytojams, specialistams, politikams, savanoriams ir kitoms suinteresuotoms asmenų grupėms, įskaitant netekusius artimųjų – kartu su Tarptautine savižudybių prevencijos asociacija ir Pasaulio sveikatos organizacija atkreipti visuomenės dėmesį į savižudiško elgesio naštą ir pasekmių kaštą, įvairiais būdais skatinant savižudybės suvokimą ir ieškant veiksmingų prevencijos būdų.
Aktyvios šviečiamosios iniciatyvos gali padėti visuomenei atrasti naują supratimą apie savižudybes ir jų prevenciją. Pateikiami kai kurie pavyzdžiai veiksmų (daugiau rasite interneto svetainėje www.iasp.info/wspd), kuriais galima prisidėti prie Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos akcijos:
• surengti konferencijas, atvirų durų dienas, švietimo seminarus, viešas paskaitas ar diskusijas-viktorinas;
• pateikti straipsnių šalies, regiono, vietiniams laikraščiams ir žurnalams;
• surengti spaudos konferencijas; ruošti informacinius pranešimus spaudai apie naujus mokslinius tyrimus;
• organizuoti interviu ir pasisakymus radijuje ir televizijoje;
• vesti kursus savižudybių ir depresijos sampratai ugdyti; viešose vietose priminti apie depresiją, informuoti apie jos požymius, padėti ankstyvam jos išaiškinimui;
• rengti knygų prezentacijas, leisti bukletus, informacinius leidinius, lankstinukus bei brošiūras;
• organizuoti kultūrinius, religinius renginius, muges, parodas;
• platinti skrajutes, plakatus ir kitokią rašytinę informaciją;
• populiarinti mokslo atradimus; rašyti vedamuosius moksliniams, medicininiams, mokykliniams ir ikimokykliniams, teisiniams bei kt. leidiniams;
• įsijungti į TSPA socialinį tinklą http://www.facebook.com/IASPinfo;
• kurti vaizdinę medžiagą apie savižudybių prevenciją (www.youtube.com/IASPinfo)

Parengta pagal: www.iasp.info/wspd

 

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.