Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Manifestas už meną ir psichikos sveikatą!

manifestasPasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad „Sveikata yra visapusė fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligų ar negalių nebuvimas".

Psichikos sveikata yra integrali sveikatos dalis. Žmogus teigiamai vertina savo psichikos sveikatą, kai patiria gerų emocijų, pozityviai vertina ir rūpinasi savimi, kitais ir aplinka, produktyviai gyvena ir dirba, sėkmingai susidoroja su kasdienybėje patiriama įtampa, prisitaiko prie gyvenimo pokyčių. Psichikos sveikata ir gerovė yra būtina tam, kad galėtume mėgautis gyvenimu.

Visiems susiklosto situacijų, kurios silpnina psichikos sveikatos gerovę – tuomet esame nuliūdę, įsitempę, sunkiai pavyksta susidoroti su įvairiais rūpesčiais – patyrus praradimą, išgyvenant vienišumą, tarpusavio santykių problemas, nerimaujant dėl darbo ar pajamų. Yra priežasčių, kurios mus padaro dar labiau pažeidžiamus – smurtas, socialinė izoliacija, diskriminacija, pastovios gyvenamosios vietos neturėjimas, liga, skurdas, nedarbas ir kt.

 

Manifestą įkvėpė šių metų balandį vykusi ir atgarsio visuomenėje sulaukusi konferencija „Menas ir psichikos sveikata. Kūrybinė partnerystė – politika ir praktika", po kurios pakvietėme Lietuvos kultūros ir meno, sveikatos, politikos ir kitų sričių atstovus paskelbti žinią, kodėl kultūra ir menas yra svarbūs psichikos sveikatai. Jų išsakytos mintys įpintos į Manifesto tekstą.

Manifesto kūrėjai tiki, kad kultūra, menas ir dalyvavimas kūrybinėje meno veikloje gali ir turi būti pasitelkiamas kaip priemonė visuomenės psichikos sveikatai stiprinti ir palaikyti.

 

Mes skelbiame, kad
kultūra, menas ir dalyvavimas kūrybinėje veikloje
stimuliuoja žingeidumą ir smalsumą, lavina vaizduotę,
stiprina sveikatą,
didina pasitikėjimą savimi ir savivertę,
mažina ligos patyrimą, protinį išsekimą,
padeda nusiraminti, atsipalaiduoti,
susikaupti, atitrūkti nuo rūpesčių,
įveikti sunkumus, būti aktyviam/i,
suvokti savo gyvenimą,
pažinti save ir kitus, išreikšti save,
leidžia būti savimi,
jaustis visuomenės dalimi, reikalingam/ai
padeda rasti draugų, didina kartų solidarumą,
suburia ir susieja žmones,
išlaisvina,
skatina džiaugtis dabartimi,
stebėti pasaulį, tobulėti,
skleidžia pozityvumą, teigiamas emocijas,
suteikia atgaivą sielai, naujų potyrių,
yra būdas bendrauti ir būdas išgyventi,
paįvairina kasdienybę, motyvuoja,
keičia nuostatas ir ugdo toleranciją,
formuoja naują požiūrį,
įkvepia...

 

Manifesto draugai: Nacionalinė dailės galerija, Britų Taryba, „The Tiltas Trust" labdaros fondas, Clive Parkinson ir Mančesterio Metropolijos universiteto Meno sveikatai katedra, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, Valstybinis psichikos sveikatos centras.

Manifestas yra programos „Menas ir psichikos sveikata" dalis. Programą įgyvendina VšĮ „Socialiniai meno projektai".

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.