Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

ADOCARE projekto dalyvių susitikimas

adocare-logo2015 m. sausio 20-21 dienomis Briuselyje rinkosi 10 Europos valstybių atstovai aptarti paslaugų vaikams bei paaugliams, turintiems psichikos sveikatos problemų, poreikį ir situaciją Europoje. Šį kartą projekto AdoCare vykdytojai sukvietė sveikatos politikos kūrėjus iš Latvijos, Švedijos, Prancūzijos, Belgijos, Ispanijos, Suomijos, Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Vengrijos. Valstybinį psichikos sveikatos centrą atstovavo vyriausioji specialistė Jurgita Sajevičienė.

Nustatyta, kad vienas iš 5 paauglių turi bent vieną psichologinę problemą, o 50 procentų suaugusiems kylančių psichikos sveikatos problemų prasidėjo paauglystėje.

Susitikimo metu dalyviai konstatavo, kad labai dažnai paaugliai neranda reikalingos pagalbos. Pasitaiko, kad neatsižvelgiama į paauglystės ypatumus, paaugliai tarsi patenka į „niekieno“ zoną, trūksta būtent paaugliams pritaikytų paslaugų bei labai ilgos eilės paslaugoms gauti.

Projektu AdoCare siekiama pagerinti psichikos sveikatos paslaugų prieinamumą ir kokybę paaugliams, susiduriantiems su psichikos sveikatos sunkumais. Siekiama sukurti specialistų tinklą (psichiatrų, psichologų, tyrėjų, sveikatos politikos formuotojų, paslaugų teikėjų, vartotojų), nustatyti ir įvertinti esamas paslaugas paaugliams, parengti rekomendacijas vyriausybėms ir paslaugų teikėjams, kaip pagerinti psichikos sveikatos paslaugas paaugliams bei skleisti žinias apie specifines paauglių psichikos sveikatos problemas bei galimus sprendimo būdus.

adocare

Susitikimo metu dalyviai svarstė galimybę sukurti bendrą informacinę duomenų bazę, pagrįstą vieningais kriterijais. Taip atsirastų galimybė lyginti įvairių šalių duomenis. Visų pirma, kiekviena šalis turi įvertinti, kiek yra paauglių, kuriems reikalinga pagalba, ir kokių yra psichikos sveikatos paslaugų jiems. Labai svarbu, kad paaugliai būtų skatinami ieškoti pagalbos, kad toji pagalba būtų prieinama. Buvo pabrėžta, jog būtina skirti daugiau finansinių resursų paauglių psichikos sveikatos klausimams nei dabar. Kitas labai svarbus dalykas – tai psichikos sveikatos paslaugų vientisumas. Reikia išvengti spragų ir skatinti tarpžinybinį požiūrį į paauglių psichikos sveikatą. Dalyviai svarstė ir klausimą, kaip suderinti bendruomenines paslaugas su stacionaria pagalba. Buvo nutarta, kad teikiant paslaugas paaugliams tiek bendruomeninės, tiek stacionarios paslaugos yra būtinos.

Daugiau informacijos oficialiame projekto puslapyje: http://www.adocare.eu

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.