Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) 2014 m. išleido pirmąją pasaulinę ataskaitą apie savižudybių problemą ir galimus bei veiksmingus prevencijos būdus

 

Dr. Margaret Chan, generalinė Pasaulio sveikatos organizacijos direktorė, ataskaitos įvade teigia, kad nepaisant visų patiriamų sunkumų, savižudybių galima išvengti. Apžvalgoje šalys yra raginamos ir toliau tęsti jau vykdomas pasiteisinusias programas ir nuolat skirti daug dėmesio visų tipų prevencijai. Laiku parengtos ir tyrimais pagrįstos intervencijos, gydymas ir palaikymas bendruomenėje gali padėti išvengti tiek bandymų nusižudyti, tiek ir pačių savižudybių.

 

 

Savižudybių našta nėra „pakeliama“ vien tik sveikatos paslaugų sektoriui – tai kompleksinis ir labai daug gyvenimo sričių apimantis reiškinys. Todėl, norint sėkmingai dirbti šioje srityje, šalys turėtų skatinti tarpžinybinį bendradarbiavimą įvairiais lygmenimis ir siekti kompleksinio įvairių sričių specialistų veiksmų koordinavimo.

 

savizudybes prevencijos plakatas

 

Pagrindiniai ataskaitos teiginiai

  • Savižudybių galima išvengti. Visapusiško įvairių sektorių bendradarbiavimo strategija yra būtina siekiant efektyvios prevencijos.
  • Mirtį galinčių sukelti priemonių (ginklų, pesticidų, tam tikrų vaistų) prieinamumo ribojimas.
  • Savižudybių prevencija turi būti sveikatos priežiūros sistemos vienas iš esminių komponentų. Psichikos sutrikimai ir alkoholio vartojimas prisideda prie savižudybių skaičiaus visame pasaulyje. Todėl ankstyvas diagnozavimas ir ligos valdymas yra lemiantys veiksniai, kad žmonės gautų jiems reikalingą pagalbą.
  • Bendruomenės vaidina svarbų vaidmenį siekiant išvengti savižudybių. Pažeidžiamiems visuomenės nariams, jos gali suteikti reikalingą paramą krizėje, tolimesnį palaikymą bendruomenėje, kovoti su stigma bei paremti artimųjų savižudybes išgyvenusius šeimos narius.

 

Ataskaitą (Preventing suicide. A global imperative 2014) skaitykite:

http://www.who.int/mental_health/suicide-prevention/world_report_2014/en/

Informaciją parengė

Valstybinio psichikos sveikatos centro

Savižudybių prevencijos biuras

Tel. (8 5) 249 99 76

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.