Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Aktualu: patologinis potraukis azartiniams lošimams

Informuojame, kad Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos kviečia 2015 m. kovo 31 d., 18:30 val. (Lošimų priežiūros tarnybos patalpose, Vilniuje, Ukmergės g. 222, 4 aukšte) prisijungti prie savitarpio pagalbos grupės, skirtos artimiesiems, kurių aplinkoje yra asmuo, turintis problemų dėl azartinių lošimų (daugiau informacijos galima rasti: http://www.vlpk.lt/).
Patologinis potraukis azartiniams lošimams remiantis Tarptautine ligų klasifikacija (TLK-10-AM) yra priskiriamas psichikos ir elgesio sutrikimams. Jis apibrėžiamas dažnai pasikartojančiais potraukio azartiniams lošimams epizodais, kurie taip užvaldo asmens gyvenimą, kad atsisakoma socialinių, darbinių, materialinių ir šeimyninių vertybių bei įsipareigojimų ir vertinamas kaip priklausomybė. Patologinis potraukis žaisti azartinius žaidimus neretai vienu metu pasireiškia kartu su psichikos sutrikimais, t.y. manija, depresija, nerimu, nemiga, vidine įtampa, priklausomybe nuo alkoholio todėl tikslią diagnozę gali nustatyti tik psichiatras. Specialistai pastebi, kad tokie žmonės labai retai patys kreipiasi pagalbos. Dažniausiai jie atvyksta tik artimųjų paraginti, po daugelio nesėkmingų bandymų susidoroti su šia problema savo jėgomis.
Tyrimų duomenimis, Lietuvoje daugiau nei pusė (53 %) 18 – 40 metų amžiaus vyrų, gyvenančių didžiuosiuose Lietuvos miestuose, yra lošę azartinius lošimus. Trečdalis (33 %) aktyvių lošėjų pripažino, jog lošimas jiems kelia finansinių, psichologinių, bendravimo su šeima, draugais problemų. Maždaug penktadalis patologinių lošėjų yra bandę žudytis.
Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos 2014 m. lapkričio 30 d. duomenimis, nuo 2004 m. į Lošimų priežiūros tarnybą kreipėsi 3498 asmenys su prašymais apriboti patekimą į lošimų organizavimo vietas.
Valstybinio psichikos sveikatos centro duomenimis 2012 m. į Priklausomybės ligų centrus dėl patologinio potraukio azartiniams lošimams kreipėsi 76 asmenys, 2013 m. – 60 asmenų.
Besigydančiųjų skaičius nėra didelis, tačiau siekiant įvertinti probleminio, patologinio lošimo paplitimą ir pasekmes visuomenės sveikatai, remtis tik asmens sveikatos priežiūros įstaigų statistiniais duomenimis apie užregistruotus atvejus nepakanka, nes dauguma lošėjų neigia turintys tokį potraukį ir nemano, kad tai yra problema, todėl nesikreipia į specialistus.
Priklausomybės nuo lošimo gydymas yra labai panašus į gydymą nuo kitų priklausomybės ligų, t.y. gydoma ne tik medikamentais, tačiau taikoma individuali ar grupinė psichoterapija, „12 žingsnių" programa, mokoma kaip išgyventi „abstinencijos" periodą.
Lietuvoje veikia Anoniminių lošėjų draugija. Jos nariai dalijasi savo patirtimi ir siekiais padėti sau ir kitiems įveikti lošimo problemą. Vienintelė sąlyga, norint tapti draugijos nariu – noras mesti lošti.
Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos siekia mažinti piktnaudžiavimą lošimais, kurie gali sukelti žalą žmonių sveikatai, socialinei ir ekonominei gerovei, skatinti atsakingą lošimą, gerinti visuomenės informavimą apie galimas problemas, susijusias su nekontroliuojamu pomėgiu lošti.


Nepralošk savo gyvenimo

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.