Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Aktualija: Priklausomybė nuo kompiuterio
Ketvirtadienis, 09 Balandis 2015 14:09

Valstybinis psichikos sveikatos centras atkreipia dėmesį į augančią priklausomybės nuo kompiuterio problemą, ir skatina pasidomėti priklausomybės nuo interneto rūšimis, požymiais, veiksniais, įtakojančiais priklausomybės nuo kompiuterio vystymąsi. Siekiant informuoti visuomenę apie piktnaudžiavimo kompiuteriu, internetu pavojus, siūlome patalpinti savo internetiniuose tinklalapiuose informacinį skydelį.

 

Didėjanti kompiuterio reikšmė tiek visuomenėje, tiek atskirose šeimose, priklausomybės nuo kompiuterio ir kompiuterinių žaidimų populiarumas, auganti ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų, šiuolaikinė problema. Specialistai pastebi, kad nei viena priklausomybė neturi tokio didelio neišaiškintų atvejų skaičiaus, kaip priklausomybė nuo kompiuterio. Priklausomi nuo kompiuterio ir interneto asmenys ypač neigia faktą, jog nuolatinis sėdėjimas prie ekrano peržengė sveiko proto ribas.
Priklausomybė nuo interneto yra ne vien laiko, kuris praleidžiamas internete klausimas. Svarbu, kiek žalos interneto vartojimas daro žmogaus gyvenimui – ar kyla dėl to konfliktų, problemų šeimoje, darbe, mokykloje, kiek tai paveikia tarpusavio santykius. (L. Bulotaitė, 2009).
Pastebima, kad priklausomi nuo kompiuterio žmonės pagalbos ieško labai retai. Dažniausiai tai daro jų artimieji. Artimųjų bejėgiškumas pasireiškia tuo, kad visos jų pastangos kontroliuoti ar uždrausti naudotis kompiuteriu baigiasi pasidavimu ir pataikavimu priklausomo žmogaus potraukiui. Pagalba pirmiausia reikalinga ne pačiam priklausomam asmeniui, kuris neigia savo problemas, o jo artimiesiems, kad suvoktų klaidingą elgseną ir apsispręstų, kaip gyventi toliau. Kaip ir kitų priklausomybių atveju, padėti gali priklausomybės ligų ir psichikos sveikatos specialistai. Priklausomybės nuo internetinių azartinių lošimų atveju efektyviai padeda dalyvavimas anoniminių lošėjų grupės veikloje.

Priklausomybės ligų skyriaus
vyriausioji specialistė
Daiva Daunienė
el.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.