Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Psichikos sveikata visose srityse

nuotr 27Š. m. balandžio 24 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje įvyko apskrito stalo diskusija „Psichikos sveikata visose srityse“, kurioje su užsienio ekspertais buvo svarstomi šie klausimai:

• Psichikos sveikata visose srityse – Europos sąjungos šalių patirtis ir iššūkiai.

• Kaip psichikos sveikatos klausimus įtraukti į visų sričių strategijas ir kaip įgyvendinti siekiamą tikslą.

• Psichikos sveikatos sritys, kuriose investicijos pasiteisino.

Apskrito stalo diskusijoje dalyvavo Prezidentės patarėja ekonomikos ir socialinės politikos klausimais A. Mečiejienė, Ministro Pirmininko patarėjas sveikatai A. Vinkus, Vyriausybės kanceliarijos Socialinių ir sveikatos reikalų skyriaus patarėja N. Kundrotienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Kultūros ministerijos, Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos, Psichologinės–pedagoginės tarnybos atstovai.

Susitikimą pradėjusi bei jį moderavusi sveikatos apsaugos viceministrė J. Zinkevičiūtė informavo, jog Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė jau nebe pirmą kartą inicijuoja diskusiją labai aktualiais visuomenės psichikos sveikatos klausimais, kai tokioje diskusijoje dalyvauja įvairių ministerijų bei institucijų atstovai, o svarbiausia yra tai, kad vis labiau kitų sričių specialistai įsitraukia į bendrų sprendimų paiešką bei konkrečių priemonių organizavimą ir vykdymą. Susitikimo metu buvo pabrėžta, kad psichikos sveikata visose srityse – tai gana naujas požiūris į su visuomene susijusių strategijų raidą, įgyvendinimą ir vertinimą įvairiose srityse, kai priimant sprendimus, atsižvelgiama į sveikatos klausimus ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Psichikos sveikata visose srityse gali būti suprantama kaip strategija, kuria siekiama suvokimo, jog visuomenės sveikata - tai ne vien tik sveikatos apsaugos sektoriaus reikalas. Psichikos ligų atsiradimą arba jų paūmėjimą dažnai sąlygoja įvairūs socialiniai, ekonominiai, kultūriniai veiksniai. Didžiulė pakantumo, pagarbos vienas kitam ir tolerancijos stoka tarpusavio bendravime, patyčių, agresijos bei smurto paplitimas, labai dažnai lydimi besaikio girtavimo ar kitų kvaišalų naudojimo, yra vieni svarbių psichikos sveikatos sutrikimų atsiradimo rizikos veiksnių. O juk gera psichikos sveikata yra nepaprasta svarbi ir neapsiriboja vien sutrikimų nebuvimu. Psichikos sveikata turi įtakos ne tik sveikatos, bet ir įvairioms su sveikata nesusijusioms sritims:

- geresniems mokymosi rezultatams; - mažesniam praleidžiamų pamokų skaičiui;

- sveikesniam gyvenimo būdui;

- didesniam produktyvumui darbe;

- mažesnėmis išlaidomis invalidumo išmokoms;

- didesnėms pajamoms; - socialiniams santykiams;

- sumažėjusioms antisocialianio elgesio apraiškoms, nusikaltimų skaičiui bei smurto atvejams.


 

 

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.