Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

2015 metų Pasaulio diena be tabako

2015 metų gegužės 31-osios – Pasaulio dienos be tabako tema „Stabdykime neteisėtą prekybą tabako gaminiais“

wntd-poster-enŠiuo metu iš visų pasaulyje surūkomų cigarečių kas dešimta yra nelegali. Nelegalūs tabako gaminiai didele našta prislegia visų šalių sveikatos, ekonomikos, teisės, valstybės valdymo ir korupcijos prevencijos sritis. Tabako gamintojai ir kriminalinių struktūrų atstovai pelydamiesi iš nelegalios prekybos tabako gaminiais kelia grėsmę visuomenės sveikatai ir saugumui. Pasaulio sveikatos organizacija ragina visų savo narių – valstybių vyriausybes atkreipti dėmesį į šią problemą ir kuo greičiau ratifikuoti Tarptautinės tabako kontrolės pagrindų konvencijos protokolus, kuriuose numatomos priemonės turi padėti sustabdyti neteisėtos prekybos tabako gaminiais plitimą. Visuomenė ir ypač mokslininkai kviečiami paraginti įstatymų leidėjus kuo greičiau prisidėti prie šių protokolų ratifikavimo.

Šių metų Pasaulio dienos be tabako tema – nelegali prekyba tabako gaminiais, jos keliamos visuomenės sveikatos, saugumo ir ekonominės problemos, Pasaulio sveikatos organizacijos kreipimasis į visų šalių vyriausybes raginant šią problemą spręsti ir neteisėtą prekybą uždrausti yra ypatingai svarbi Europos regionui. Lyginant su kitais PSO regionais Europa užima keletą abejotinos garbės pirmųjų vietų:

- Rūkymo paplitimas Europoje yra didžiausias

- Europoje daugiausia žmonių miršta nuo rūkymo sukeltų ligų

- Europoje konfiskuojama daugiausia nelegalių cigarečių.

Pasaulio sveikatos organizacija pabrėžia, kad Europa yra tas regionas, kuris daugiausia laimėtų uždraudus nelegalius tabako gaminius – pradedant pigių nelegalių cigarečių nulemto rūkymo paplitimo sustabdymo ir baigiant rūkymo sukeltų ligų ir mirčių mažėjimu.

                            

                                                                                      Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos informaciją

                                                                 parengė Priklausomybės ligų skyriaus vyr. specialistė

Danguolė Šulienė

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.