Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

ATVIROS PSICHIATRIJOS MĖNUO

nuotr atvirosAtviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos rugsėjo 10 dieną ir Pasaulinės psichikos sveikatos dienos, kuri Lietuvoje minima jau antrąjį dešimtmetį. Tai psichikos ligų ir jų gydymo stigmos mažinimo iniciatyva, kuria siekiama supažindinti visuomenę su šiuolaikinės psichiatrijos pasiekimais, paskatinti žmones laiku kreiptis tinkamos pagalbos.

Psichikos ligos – tokios pat, kaip kūno ligos, tačiau dėl jų ligoniai pagalbos kreipiasi daug rečiau nei dėl kitų negalavimų. Tinkamai gydomi dauguma sergančiųjų psichikos sutrikimais gali pasveikti ir gyventi visavertį gyvenimą. Kuo anksčiau žmogus kreipiasi pagalbos į psichiatrus, tuo anksčiau nustatoma liga ir tuo sėkmingiau ji gydoma. Kelią pas specialistus ligoniams užtveria išankstinės nuostatos – žmonės gėdijasi savo ligos, bijo, kad bus gydomi prieš jų valią, kad dėl psichikos sutrikimo bus apribotos jų teisės. Vis dar stipri šias ligas ir jų gydymą lydinti stigma. Tačiau psichiatrija per nepriklausomybės metus Lietuvoje iš esmės pasikeitė. Lietuvoje veikiantis Psichikos sveikatos priežiūros įstatymas garantuoja, kad pacientas turi teisę pasirinkti psichiatrą, gydymo įstaigą ir sveikatos priežiūros rūšį, jos apimtį arba gali atsisakyti gydymo. Psichiatrijoje, kaip ir teikiant kitas medicinos paslaugas, užtikrinamas ligonių konfidencialumas, taikomi mokslo įrodymais pagrįsti gydymo metodai ir kompleksinė pagalba.
Atviros psichiatrijos mėnuo – kai prisijungę psichikos sveikatos paslaugas teikiančios gydymo įstaigos atvers savo duris, kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis pakvies domėtis psichiatrija ir psichikos sveikata. Visoje Lietuvoje vykstantys renginiai – tai galimybė pažvelgti į šiuolaikinę psichiatriją, daugiau sužinoti apie psichiatrijoje taikomų metodų įvairovę: vyks paskaitos, atvirų durų dienos, kūrybinės dirbtuvės, spaudos konferencijos ir diskusijos.
Ateikite, dalyvaukite, klauskite. Pakvieskite draugus. Būkime kartu.
Pačiau>>>

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.