Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Spalio 10-oji – PASAULINĖ PSICHIKOS SVEIKATOS DIENA

2015 m. skelbiamas šūkis – ORUMAS PSICHIKOS SVEIKATOJE

draugaukimDaug puikių ir gabių specialistų dirba psichikos sveikatos srityje. Ši sritis labai specifinė, apipinta įvairiausiais mitais ir pasakojimais. Ypač žiniasklaidoje daug nepalankių komentarų apie psichikos sveikatos specialistus ir šios srities gydymo įstaigas, nors sėkmingų gydymo taikymo pavyzdžių yra labai daug, o nesėkmių dėl įvairių priežasčių, nebūtinai dėl medikų kaltės, pasitaiko įvairiose srityse. Taip formuojama neigiama opinija apie visus žmones, dirbančius pirminėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose bei psichiatrijos ligoninėse. Specialistai paverčiami kone monstrais, visuomenės priešais, kai šiuolaikinėje aplinkoje psichikos sutrikimai tampa vis dažnesni. Bet juk priešai ne specialistai, o liga, su kuria kovojant reikia bendrų tiek medikų, tiek paciento, tiek ir jo artimųjų pastangų! Šioje srityje dirbantys žmonės yra per mažai vertinami, per mažai motyvuojami, per mažai jiems dėkojama už sugrąžintą sveikatą, ypač viešai, nes vis dar gėda prisipažinti turėjus psichikos sveikatos sutrikimų. Tačiau nepamirškime, kad psichiatrijos ligoninėse ir psichikos sveikatos centruose dirba ypatingi žmonės, gydantys ne tik vaistais, mokantys išklausyti ir rasti optimaliausią pagalbos būdą sergančiajam ir jo artimiesiems, bet ir rizikuoja savo saugumu pacientus ištikus agresijos priepuoliams.
Turime daug nuveikti, kad keistųsi visuomenės požiūris į psichiatriją bei šioje srityje dirbančius profesionalus, taip pat ir į sergančiuosius. Būkime pakantūs, dėmesingi, sveiki ir žvalūs! Būkime orūs patys ir gerbkime bei saugokime aplinkinių žmonių orumą!

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.