Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Exrūkaliai, suspindėkite ryškiau! Švęskime metusiųjų rūkyti pasiekimus spalio 30 dieną!
  • Šių metų Exrūkalių dieną, kuri švenčiama spalio 30 dieną, bus paminėti sunkiai užsitarnauti visos Europos buvusiųjų rūkalių pasiekimai.
  • Buvusieji rūkaliai yra kviečiami priimti naująjį iššūkį – „Exrūkaliai, suspindėkite ryškiau“. Uždekime bengališkąją ugnelę, švęsdami jų sveikesnį gyvenimą be cigaretės dūmo.
  • „iCoach“ naudotojai taip pat gali pasidalyti savo nuotraukomis, kuriose užfiksuotos „ryškesnės jų gyvenimo akimirkos“, „EU_Health Twitter“ ir „Instagram“ socialinės žiniasklaidos paskyrose.

EXlogo lt2015 m. spalio 28 d. Organizuojant kampaniją „Exrūkaliai nenugalimi“, nuo 2011 metų skelbiama apie tai, kad įvairiapusiškai naudinga gyventi be cigaretės dūmo: pasiekiama geresnė sveikata, didesnės pajamos, galiausiai pagerėja gyvenimo kokybė. Tai padėjo jauniems žmonėms atsisakyti tabako.

Iki 2015 metų spalio 30 dieną buvusieji rūkaliai ir „iCoach“ naudotojai gali pažymėti savo pasiekimus skaitmeniniame Europos žemėlapyje, uždegdami bengališkąją ugnelę. Pasitelkdami šį žemėlapį, jie taip pat gali padrąsinti sau brangius žmones atsisakyti žalingo įpročio rūkyti. Spalio 30 dieną Europos Sąjungos sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis pristatys šitą Europos žemėlapį su visomis jame šviečiančiomis bengališkomis ugnelėmis Briuselyje.

 

 

„Būdamas širdies chirurgu, mačiau siaubingų tabako vartojimo padarinių. Taip pat netekau dviejų savo brolių – jie mirė nuo ligų, kurias sukėlė tabakas. Niekada nepamiršiu to skausmo, kurį jiems teko iškęsti. Dėl tabako Europoje kasmet miršta beveik 700 000 žmonių. Griežta tabako kontrolės politika, vykdoma įgyvendinant tokias iniciatyvas, kaip „Eksrūkaliai nenugalimi“, kuriomis siekiama labiau informuoti žmones, reikšmingai padeda gerinti visuomenės sveikatą Europos Sąjungoje. Gebėti mesti rūkyti yra vertas pasididžiavimo pasiekimas. Šis pasiekimas gali pakeisti jūsų gyvenimą. Šiandien mes švenčiame kartu su tūkstančiais buvusiųjų rūkalių, kurie ryškiai kibirkščiuoja visoje Europoje. Sveikinu juos visus – te įkvepia jie tuos, kurie tebesistengia mesti rūkyti“, – sakė komisaras Vytenis Andriukaitis.

 

2015 metų vasarį pradėjusi veikti naujoji nemokamo skaitmeninio sveikatos trenerio „iCoach“ versija jau pritraukė iki 26 296 naujų registruotų vartotojų. Nuo 2011 metų, kai ji ėmė veikti, 36 proc. „iCoach“ vartotojų teigia sugebėję mesti rūkyti per 3 mėnesius. Ši platforma yra naudinga ne tik sveikatai pagerinti – ji taip pat padėjo visiems kartu sutaupyti  daugiau kaip 262 milijonus eurų.

„Tabako gaminiai – legaliai parduodami produktai, teikiantys vartotojams vien tiktai žalos. Rūkydami skriaudžiame ne tik save, bet ir tuos, kuriuos labiausiai mylime: savo šeimą, vaikus, draugus. Lengviau nepradėti rūkyti, negu ilgus metus vaduotis iš rūkymo nelaisvės – priklausomybės nuo tabako. Visi būdai, visos priemonės, programos ir projektai, skatinantys atsisakyti šio žalingo įpročio, yra geri. Kiekvienam rūkančiajam svarbu atrasti, kokiu būdu jam patogiausia mesti rūkyti“, – teigia Valstybinio psichikos sveikatos centro Priklausomybės ligų skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Šulienė. 

Ir jūs šiandien priimkite iššūkį „Exrūkaliai nenugalimi“ – taip galėsite įrodyti, kad buvusieji rūkaliai iš tiesų spindi ryškiau!

Daugiau informacijos apie tai rasite, apsilankę interneto svetainėje http://exsmokers.eu/lt-lt/index.html

 

Sekite mus socialiniame tinkle „Twitter“ adresu https://twitter.com/eu_health

Sekite mus socialiniame tinkle „Instagram“ adresu https://instagram.com/eu_health/

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.