Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

2016 m. Pasaulio dienos be tabako tema – Pasiruoškime standartizuotoms tabako gaminių pakuotėms

poster-baby-midweb2016 metų Pasaulio dienos be tabako proga Pasaulio sveikatos organizacija ir Tarptautinės tabako kontrolės pagrindų konvencijos sekretoriatas kviečia visas valstybes ruoštis standartizuoti tabako gaminių pakuotes. Standartizuotos tabako gaminių pakuotės – svarbi tabako gaminių žalos mažinimo priemonė, kuri padėtų mažinti tabako gaminių patrauklumą. Tabako gaminių pakuočių standartizavimas reiškia priemones, kuriomis būtų uždraustas arba ribojamas logotipų, spalvų, etikečių ar firmų ženklų, produktų pavadinimų, kitos informacijos talpinimas ant tabako gaminių pakuočių. Informacija apie tabako gaminį būtų talpinama nustatytos spalvos fone, standartizuotu šriftu ir derinama su grafiniais bei vaizdiniais įspėjimais apie tabako gaminio žalą sveikatai.

Tabako gaminių pakuočių standartizavimo tikslas – mažinti tabako gaminių prieinamumą, darant juos mažiau patrauklius vartotojams, naikinant iliuziją, kad vieni tabako gaminiai yra mažiau žalingi nei kiti, draudžiant tabako gaminio reklamą.

Tabako gaminių pakuočių standartizavimas tai tarsi siekimas „nuvalyti grimą“ nuo tabako produkto. Atsisakius dekoratyvių, apgaulingai viliojančių ir klaidinančių vartotoją tabako pakuotės elementų, lieka ne kas kita, kaip paprasta dėžutė, į kurią patalpintas mirtį ir priklausomybę nešantis produktas, kasmet nužudantis 6 mln. žmonių.

 

Daugiau plakatų ir kitos medžiagos: http://www.who.int/campaigns/no-tobacco-day/2016/en/

 

Parengė

Valstybinio psichikos sveikatos centro

Priklausomybės ligų skyrius

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.