English Lietuvių

Vaizdo seminaro ,,Kaip apsaugoti vaikus nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo“ II dalis
Friday, 30 September 2016 12:08

Valstybinis psichikos sveikatos centras parengė antrąją vaizdo seminaro ,,Kaip apsaugoti vaikus nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo“ dalį, skirtą saugaus, pasitikėjimą ir bendradarbiavimą skatinančio santykio kūrimui tarp tėvų ir vaikų, pedagogų, sveikatos priežiūros specialistų. Vaizdo seminaras skirtas tėvams, sveikatos priežiūros, visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, pedagogams, dirbantiems psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos srityje.

 

,,Įrodyta, kad prieraišumas ir pirmųjų dviejų metų santykių kokybė yra tiesiogiai susijusi su priklausomybės formavimusi ar nesiformavimu ateityje. Gimęs kūdikis pats nusiraminti nesugeba. Nusiraminimo būdų jis mokosi iš santykio su aplinkiniais, integruodamas juos į save. Priklausomai nuo to, kaip kūdikį prižiūrintys artimieji jaučia ir atliepia jo poreikius, padeda jam nusiraminti, formuojasi saugus, vengiantis arba ambivalentiškas prieraišumas. Tėveliai, kurie patys turi priklausomybių problemų, o ir ne tik jie, dažnai yra impulsyvūs, neturi kantrybės, greitai supyksta, nemoka nuraminti kūdikio. Norima, kad verkiantis vaikas nusiramintų greitai...Kai verkiantis vaikas gauna pagalbą, kai jo poreikiai yra atliepiami, jis išmoksta nuraminti save, valdyti savo būsenas. Būtent nemokėjimas valdyti savo būsenų, nusiraminti, paauglystės periodu yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių, ar paauglys, pabandęs psichoaktyviosios medžiagos, ims ja piktnaudžiauti, ar žalos save ir aplinkinius agresyviu, impulsyviu elgesiu. Agresyvaus, priklausomo elgesio prevencijos pagrindas – impulsų sureguliavimo mokymas ankstyvojoje vaikystėje. Todėl labai svarbios prevencinės programos darželiniame amžiuje, kurios moko atpažinti savo emocinę būklę“ – akcentuoja Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos Vaikų psichiatrijos ir socialinės pediatrijos centro vaikų ir paauglių psichiatrė dr., profesorė Sigita Lesinskienė.

Mes, tėvai, savo vaiko labui turime stengtis kurti bendradarbiaujantį santykį šeimoje bei su ikimokyklinio ugdymo įstaigų, mokyklų, sveikatos specialistais. Kaip ir be galo svarbu padėti tėvams nevertinant, kokia bloga/gera mama, blogas/geras tėtis, neteisiant, o geranoriškai bendradarbiauti išmokant efektyviau atliepti vaikų poreikius. Ypač ankstyvojoje vaikystėje.

Maloniai prašome klausimus, atsiliepimus siųsti Valstybiniam psichikos sveikatos centrui elektroniniu paštu adresu This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 
© 2016 State mental health centre. Prašome pranešti apie netikslumus.