Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Prevencinė programa „Sniego gniūžtė

snieg gnLapkričio 18 d. Valstybės institucijų kalbų centre vyko tarptautinis seminaras „Narkotikų, alkoholio, tabako naudojimo prevencijos priemonių svarba paaugliams“, kuriame dalyvavo Valstybinio psichikos sveikatos centro Priklausomybės ligų skyriaus vedėja Aurelija Čepulytė ir Priklausomybės ligų skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Daunienė. Seminaro metu specialistės mokėsi kaip patobulinti lyderystės įgūdžius prevencinėje srityje, kaip ugdyti bendravimo, vadovavimo įgūdžius, sužinojo kodėl prevencijos veikloje reikalingi suaugusieji ir kaip pripažinti, kad narkotinių/psichotropinių medžiagų vartojimas yra ir bendruomenės, ne tik mokyklos problema.

Patyrusi jungtinė lektorių komanda iš JAV – Spike Grosshuesch, Steve Mazzerella, Russell Wolf, Jack Irwin (tarptautinės prevencinės programos jaunimui „Sniego gniūžtė“ (JAV) organizatoriai, vadovai) pristatė tarptautinę prevencinę programą jaunimui „Sniego gniūžtė“.

„Sniego gniūžtė“ – tai jaunimo programa, kuri daugiausia dėmesio skiria prevencijai ir tiki, kad kiekvienas iš mūsų gali priimti teisingus sprendimus. Programa prasidėjo 1974 m. Ilinojaus valstijoje (JAV) kaip prevencinė operacija, skirta kovoti prieš AIDS, žalingus įpročius bei nusikalstamumą paauglių tarpe. Pavadinimas „Sniego gniūžtė“, vadovaujasi įsitikinimu: „jeigu aš darau teigiamą įtaką tau, tu gali padaryti teigiamą įtaką kam nors kitam, ir rezultatas bus tarsi sniego kamuolys“. Į Lietuvą projektas atkeliavo 1994 m. SNOWBALL metodiką Lietuvoje analizavo ir tobulino Kauno kardiologijos instituto specialistai, pripažino ir įvertino Švietimo ir mokslo ministerija. Programa aprobuota kaip efektyvi prevencijos priemonė kovai su žalingais įpročiais moksleivių tarpe vidurinėse mokyklose. „Sniego gniūžtės“ tikslas – neformaliai bendraujant įtikinti paauglius, jog alkoholio ir kitų narkotikų vartojimas yra žalingas fiziniam, socialiniam ir emociniam vystymuisi.

Programa „Sniego Gniūžtė“:

1. Suteikia informaciją apie kvaišalų poveikį, ugdo atsakingo sprendimų priėmimo įgūdžius, savigarbą, skatina dalyvauti prasmingoje veikloje;

2. Aiškiai perduoda mintį jaunimui ir suaugusiems, jog yra normalu atsisakyti alkoholio ir narkotikų;

3. Yra lanksti ir gali būti pritaikoma bet kurioje visuomeninėje ar mokyklinėje aplinkoje;

4. Yra unikali, nes išnaudoja galingą jaunimo energiją ir įtaką, įjungdama jaunus žmones jiems aktualių problemų sprendimą, leidžia mokytis ir ugdyti atsakomybę bei vadovavimo įgūdžius;

5. Skatinta ir stiprina blaivų gyvenimo būdą tarp programos "Sniego Gniūžtė” dalyvių, jų šeimos narių ir draugų.

SNOWBALL metodiką sudaro: stovyklos (1-3 kartai per metus), mokymai (prieš stovyklas arba kitokiu principu), tęstiniai renginiai (1-4 kartai per mėnesį). Paauglys įtraukiamas į nuolatinę prasmingą veiklą, kurios dėka jis įgyja sveikos gyvensenos įgūdžius, išmoksta dirbti grupėje ir gali siekti įgyti vadovo įgūdžių.

 

Daugiau informacijos apie „Sniego gniūžtės“ programos įgyvendinimą savo bendruomenėje galite ieškoti www.zingsnis.lt arba rašyti Dariui Stoniui el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.