Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Š.m. kovo 31 d. lankytasi Elektrėnų savivaldybėje dėl veiksmingesnės pagalbos sergantiems priklausomybėmis

elektrenaiLietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ su specialistų ir ekspertų komanda iš Sveikatos apsaugos ministerijos, Vilniaus priklausomybės ligų centro, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, VšĮ Asmenybės brandos centro, labdaros ir paramos fondo ,,SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“, Valstybinio psichikos sveikatos centro Priklausomybės ligų sk. lankėsi Elektrėnų savivaldybėje. Susitikime su miesto savivaldybės atstovais ieškota sprendimų, kaip veiksmingiau padėti sergantiesiems priklausomybėmis, suteikti pagalbą priklausomų asmenų šeimoms, vaikams vartojantiems psichiką veikiančias medžiagas ir kurti saugesnę nuo smurto aplinką.

Žalingas alkoholio vartojimas lemia didžiausias šalies socialines problemas, tokias kaip smurtas, nelaimingi vaikai, priklausomybės ir savižudybės, kurias ir siekia spręsti ši kampanija. Sprendžiant šias problemas savivaldos lygmeniu rekomenduotina sukurti ir įteisinti tarpinstitucinį bendradarbiavimo modelį, tinkamą ir veiksmingą konkrečiai savivaldybei. Pirminio lygio psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos (psichikos sveikatos centrai), asmenų, turinčių psichikos ir elgesio sutrikimų dėl psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, asmens sveikatos priežiūrą turi vykdyti bendradarbiaudami su socialinių paslaugų įstaigomis, vaiko teisių apsaugos tarnybomis, probacijos įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis bei specializuotomis psichikos sveikatos priežiūros įstaigomis – priklausomybės ligų centrais.

Susitikimo metu buvo pristatytas gerosios atvejo vadybos praktikos pavyzdys – Kauno teritorinės darbo biržos bendradarbiavimas su Kauno priklausomybės ligų centru, kuomet sirgusieji priklausomybėmis motyvuojami blaiviai gyvensenai ir socialiai integruojami padidėjusia galimybe sugrįžti į darbo rinką.

Daugiau informacijos http://uzsaugialietuva.lt/kampanija-uz-saugia-lietuva-pagalba-elektreniskiams-kovoje-su-priklausomybemis

 

 

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.