Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Vyksta regioninė žalos mažinimo konferencija ,,Žalos mažinimas naujojoje aplinkoje“

zalaŠiuo metu, balandžio 4-6 d. Vilniuje vyksta regioninė, skirta centrinės ir rytų Europos šalims tarptautinė konferencija ,,Žalos mažinimas naujojoje aplinkoje“, kurią su partneriais organizavo Eurazijos žalos mažinimo tinklas (Eurasian Harm Reduction Network). Konferencijos metu pasisakė Eurazijos žalos mažinimo tinklo, Jungtinių Tautų, Globalaus fondo kovai su AIDS, tuberkulioze ir maliarija, Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro atstovai, Sveikatos apsaugos viceministrė, visuomeninių organizacijų atstovai.

Žalos mažinimo programos asmenims, vartojantiems narkotines ir psichotropines medžiagas Europos šalyse veikia jau virš 20 metų ir kartu su pakaitiniu gydymu opioidiniais vaistiniais preparatais asmenims, priklausomiems nuo opioidų, yra veiksminga ir efektyvi visuomenės sveikatos intervencija, siekiant mažinti užkrečiamųjų ligų, tokių kaip HIV ir hepatitas C, B paplitimą visuomenėje, mažinti nusikalstamumą ir mirtis dėl perdozavimo. Konferencijos metu diskutuojama apie žalos mažinimo programų ateitį ir finansavimo galimybes, efektyvią ir mokslu pagrįstą narkotinių medžiagų vartojimo prevencijos ir pagalbos politiką.

Mūsų šalyje nemažai mirčių registruojama dėl apsinuodijimo narkotinėmis medžiagomis. Vykdant mirčių dėl opioidų perdozavimo prevenciją, siekiant gelbėti gyvybes, bazinė veiksminga intervencija – naloksono programų prieinamumas. Šios programos mūsų šalyje prieinamos tik fragmentiškai, atskirų psichikos sveikatos priežiūros įstaigų iniciatyva.

Tarptautinis žalos mažinimo programų ekspertas, Nyderlandų psichikos sveikatos ir priklausomybės instituto Trimbos atstovas John-Peter Kools apibendrindamas įvardijo šiuos pagrindinius iššūkius veiksmingoms žalos mažinimo intervencijoms centrinės ir rytų Europos regionui: didesnė žalos mažinimo programų apimtis, nekriminalizuojantys narkotinių medžiagų vartojimo įstatymai, orientuoti į sveikatos priežiūros, įskaitant psichologinę ir socialinę pagalbą, atsisakant tradiciškai susiklosčiusio narkologinio požiūro – narkologinių ligonių dispanserinės stebėsenos (įskaitos), užtikrinant finansavimą ir nemokamų paslaugų narkotikų vartotojams prienamumą, laikantis pragmatinės žalos mažinimo programų advokacijos ir lyderystės.

Daugiau informacijos: http://www.harm-reduction.org/actions/harm-reduction-new-environment

 

 

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.