Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Atvira paskaita „Vaisiaus alkoholinis sindromas - prevencija ir pagalba“

Š.m. spalio 9 dieną Valstybinis psichikos sveikatos centras organizavo susitikimą - atvirą paskaitą „Vaisiaus alkoholinis sindromas - prevencija ir pagalba“. Paskaitą skaitė lektorė, medicinos mokslų daktarė, vaikų ir paauglių psichiatrė dirbanti psichiatrijos, psichoterapijos, neurologijos srityse Susan D. Rich (Marylandas, JAV). Buvo kalbama apie alkoholio vartojimo žalojantį poveikį vaisiui nėštumo metu, pažeidimus, kurie sukelia daugybę sveikatos, elgesio, mokymosi, socialinių bei kitų problemų ne tik patiems vaikams per visą jų gyvenimą, bet ir jų tėvams bei specialistams dirbantiems su šiais vaikais. Lektorė akcentavo kaip ir kokiais nėštumo laikotarpiais išsivysto fiziniai, psichiniai bei neurologiniai pažeidimai, kalbėjo apie pažeidimų paveldimumą genetiniu keliu.

Taip pat buvo kalbama apie prisitaikymo prie aplinkos, bendravimo sunkumus, gydymo ir pagalbos galimybes vaikams ir suaugusiems, turintiems vaisiaus alkoholinį sindromą. Didelį dėmesį lektorė skyrė žiniai, kad adaptuojant paauglius ir jaunimą su VAS sutrikimais ypatingai svarbu išlaikyti šių asmenų visišką blaivybę.

Susitikime – atviroje paskaitoje dalyvavo 85 specialistai iš vaiko teisių apsaugos, socialinių paslaugų, vaikų globos, visuomenės sveikatos, psichikos sveikatos priežiūros, priklausomybės ligų gydymo ir kt. įstaigų.

 DSC0585  DSC0578
 DSC0566

Susitikimo – atviros paskaitos vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia>>>.

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.