Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Informacinis leidinys „Pagalba vaikams, kurių šeimos nariai alkoholį vartoja žalingai“

pagalba vaikams internetui Page 01Daugelyje mokyklų, daugelyje klasių yra vaikų, kurių tėvai žalingai vartoja alkoholį. Paprastai vaikai linkę slėpti šią problemą, tačiau iš kai kurių vaikų elgesio įmanoma ją atpažinti. Dėl girtaujančių tėvų kenčia ir patys tėvai, ir vaikai (žalojamas jų vidinis pasaulis, prarandamas pasitikėjimas žmonėmis, jiems sunkiau prisitaikyti prie gyvenimo aplinkybių, kenčia jų sveikata, o kartais net kyla grėsmė gyvybei). Ir vieniems, ir kitiems reikalinga pagalba. Darbas su šiomis šeimomis reikalauja specialių gebėjimų bei įgūdžių, siekiant užtikrinti konfidencialumą, vaikų ir kitų šeimos narių teises, kartu užtikrinant vaiko teisę į mokslą, sveikatą ir saugumą. Nors mokykla bei kitos įstaigos, kuriose lankosi vaikai, negali išspręsti tėvų žalingo alkoholio vartojimo problemos, tačiau tai nereiškia, kad nieko negalima padaryti. Galimybių yra, tik reikia visiems susitelkti, susikalbėti ir norėti padėti. Kaip tai padaryti, rašoma leidinyje „Pagalba vaikams, kurių šeimos nariai alkoholį vartoja žalingai“.

 

Informacinis leidinys skirtas švietimo ir ugdymo įstaigų (mokyklų, darželių, dienos centrų, būrelių, vaikų globos namų, bendruomenių bei kitų įstaigų kuriose lankosi vaikai) darbuotojams bei administracijai, medicinos ir visuomenės sveikatos specialistams. Leidinyje aptariamos įstaigų ir darbuotojų atsakomybės ribos, pareigos bei teisinė aplinka teikiant pagalbą tokiose šeimose augantiems vaikams; pateikiama informacija ir praktinių patarimų apie pagalbos tikslus bei principus, kaip apie alkoholį kalbėtis su vaikais ir šeimų nariais, kaip mažinti šias problemas lydinčią stigmą, supažindinama su įvairiai pagalbos būdais.

Leidinys yra elektroninis, todėl jį galima rasti skyrelyje Leidiniai, taip pat jį galima parsisiųsti, atsispausdinti bei naudoti nelengvame kasdieniniame darbe.

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.