Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

Knygos „(Ne) pasmerkti: apie priklausomybę, kopriklausomybę ir sveikimo kelią sutiktuvės

DSC06695Vasario 8 d. Valstybinis psichikos sveikatos centras kartu su Respublikine Vilniaus psichiatrijos ligonine surengė knygos „(Ne) pasmerkti: sutiktuves. Knygą pristatė ir į susirinkusių klausytojų klausimus atsakė jos sudarytojai, kunigas Kęstutis Dvareckas ir LR Seimo narys Andrius Navickas. Knygą sudaro trys dalys: „Ligos pelkėje“, „Vilties kelyje“, „Klausimai ir atsakymai“. Pirmoje dalyje pateikiamos specialistų įžvalgos apie priklausomybės ligą ir jos sukeltus sunkumus, antra dalis – tai asmeniški priklausomų asmenų bei jų artimųjų liudijimai, o trečioje dalyje autoriai dėmesį skiria atsakymams į klausimus, kuriuos yra išgirdę susitikimuose su skaitytojais. Knygos sutiktuvių metu sudarytojai atkreipė dėmesį, kad priklausomybė nėra tik tam tikro socialinio sluoksnio problema.

Vis dažniau kalbant apie priklausomybę, kalbame ne tik apie priklausomybę alkoholiui ar narkotinėms medžiagoms, bet ir apie kompulsyvų lošimą, įnikimą į pornografiją, priklausomybę vaistams. Sakoma, kad priklausomas žmogus pirmasis pajunta savo ligos destruktyvius padarinius, tačiau paskutinis juos pripažįsta. Knygos autoriai pastebi, kad priklausomybė nėra tik jos kamuojamo žmogaus problema. Tai didelė šeimos ir jį supančios aplinkos problema, todėl gijimo procese turėtų dalyvauti ne tik sergantis žmogus, bet ir jo artimieji. Autoriai paneigia visuomenėje susiformavusį mitą, kad priklausomybė yra mirties nuosprendis. Jie pastebi, kad priklausomas žmogus turi tris pasirinkimus: kalėjimą, ligoninę, kapines ir tik nuo žmogaus priklauso, kuriuo keliu jis nuspręs žengti. Pastebima, kad žalingą vartojimą ar priklausomybės atsiradimą įtakoja vienišumo, sunkių išgyvenimų, konstruktyvaus reagavimo į iššūkius, iliuzijos jausmai. Šiuolaikinis žmogus vengia susidurti su negatyviais jausmais ir dėl šios priežasties renkasi „greitąjį kreditą“, t. y. griebiasi alkoholio, narkotinių medžiagų, vaistų, azartinių žaidimų, tikėdamasis, kad vartojimas padės pabėgti nuo slegiančių emocijų. Deja, priklausomybė nepašalina nesėkmių, problemų, ji tik išmoko dėl jų kaltinti aplinkinius arba apsimesti, kad viskas gerai. Knygos autoriai ragina visus, kurie nori geriau suprasti save ir pasaulį, atrasti įtikinamą atsakymą į klausimą – ką reiškia visavertiškai gyventi? Ši knyga ypatinga tuo, kad jos atsiradimą įtakojo ilgametis autorių darbas, veikla ir tikėjimas, kad priklausomi žmonės – nepasmerkti ir, kad juos turime nepasmerkti, o gydyti, nes pagalba priklausomiems žmonėms yra būtina sveikimo dalis. Sveikimas, anot autorių, – tai mokymasis mylėti save ir gyventi be nuskausminimo.

 

DSC06699

 

DSC06707

 

 

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.