Korupcijos prevencija

Korupcija – bet koks asmenų, dirbančių valstybinėje tarnyboje (valstybės politiko, teisėjo, valstybės pareigūno, valstybės tarnautojo ir kito jam prilyginto asmens) elgesys, neatitinkantis jiems suteiktų įgaliojimų ar teisės aktuose nustatytų elgesio standartų, ar tokio elgesio skatinimas, siekiant naudos sau ar kitiems asmenims ir taip pakenkiant piliečių ir valstybės interesams.

Korupcinio pobūdžio veikos numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse: kyšininkavimas (225 straipsnis), tarpininko kyšininkavimas (226 straipsnis), papirkimas (227 straipsnis), piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimas (229 straipsnis).


Antikorupcinė SAM linija: nemokamas telefonas 8 800 66 004
Jeigu iš Jūsų prašė pakišos, jeigu be teisėto pagrindo mokėjote medicinos darbuotojui ar kita forma susidūrėte su korupcija asmens sveikatos priežiūros įstaigose, paskambinkite nemokamu telefonu 8 800 66 004 ir sekite nurodymus. Jūsų skambutis – anonimiškas, jokių asmens duomenų pateikti nereikia. Jeigu Jums skambinant kovos su korupcija specialistai negalės atsiliepti, Jūsų pranešimas bus įrašytas. Visa gauta informacija bus atidžiai įvertinta ir pateikta atitinkamai kovos su korupcija institucijai.


KORUPCIJOS PREVENCIJOS PROGRAMOS

 

 


KORUPCIJOS PASIREIŠKIMO TIKIMYBĖ

Išvada dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės (laikotarpis 2015 07 01-2016 06 30)

Dėl korupcijos nustatymo tikimybės atlikimo (2017-09-11 d.)


 KORUPCIJOS RIZIKOS ANALIZĖ

Valstybiniame psichikos sveikatos centre nėra nustatyta sričių, kurios, vadovaujantis Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 6 str. 3 d.,būtų priskiriamos prie sričių, kuriose egzistuoja didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė.


TEISĖS AKTŲ AR JŲ PROJEKTŲ ANTIKORUPCINIS VERTINIMAS

 

Šiuo metu VPSC nėra rengiamų teisės aktų projektų, reguliuojančių santykius, nurodytus Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 8 straipsnio 1 dalyje


INFORMACIJOS APIE ASMENĮ SURINKIMAS

Informacija apie asmenį, siekiantį eiti arba einantį Valstybiniame psichikos sveikatos centre (toliau - VPSC) pareigas, nurodytas Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 9 str. 6 d., pateikiama į pareigas asmenį skiriančiam ar paskyrusiam VPSC direktoriui (informacija apie asmenį, siekiantį eiti arba einantį VPSC direktoriaus pareigas, pateikiama Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrui).

Informaciją apie asmenį, siekiantį eiti arba einantį VPSC pareigas, nurodytas Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsnio 6 dalyje, pagal rašytinį prašymą surenka ir pateikia Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba.

VPSC pareigybių, į kurias pretenduojant turi būti surinkta informacija apie asmenį, sąrašas:

VPSC direktorius;

VPSC direktoriaus pavaduotojas;

Vyriausiasis finansininkas;

Psichikos sveikatos skyriaus vedėjas;

Priklausomybės ligų skyriaus vedėjas;

Informacijos ir ryšių skyriaus vedėjas;

Savižudybių prevencijos biuro vedėjas.


ASMUO, ATSAKINGAS UŽ KORUPCIJOS PREVENCIJĄ

Asmuo, atsakingas už korupcijos prevenciją ir kontrolę Valstybiniame psichikos sveikatos centre – teisininkė Ana Funikova, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ; tel. +370 5 2671811.

  

PRANEŠIMAI APIE KORUPCIJĄ

 

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, prašome pranešti:
- el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
- tel. +370 5 2671811
- raštu pateikdami skundą: Valstybiniam psichikos sveiktos centrui, Parko g. 21, LT -11205, Vilnius.

Taip pat apie korupcijos atvejus galite tiesiogiai pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai raštu, visą parą veikiančiu „karštosios linijos" telefonu Vilniuje (8 5) 266 33 33 (taip pat ir poilsio dienomis), elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , faksu (8 5) 266 3307 arba palikite pranešimą šioje svetainėje. (www.stt.lt)

Pageidautina, kad teikdami pranešimą, nurodytumėte asmens, kurio veiksmus skundžiate, vardą ir pavardę, pareigas ir skundžiamus veiksmus, kuriuos manote esant korupcinio pobūdžio. Taip pat prašome nurodyti savo vardą ir pavardę bei adresą, kuriuo galėtume pateikti atsakymą. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Valstybinio psichikos sveikatos centro darbuotojai, pastebėję korupcinio pobūdžio veikas Valstybiniame psichikos sveikatos centre, privalo nedelsiant apie jas informuoti savo tiesioginį vadovą. Taip pat apie korupcijos apraiškas Valstybinio psichikos sveikatos centro darbuotojai gali pranešti aukščiau nurodytais kontaktais tiesiogiai Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Valstybinis psichikos sveikatos centras užtikrina asmens duomenų ir suteiktos informacijos konfidencialumą. Visa gaunama informacija naudojama korupcijos prevencijos įstaigoje tikslais.

 

ANKETA APIE KORUPCIJOS PREVENCIJOS PRIEMONIŲ VYKDYTOJUS/ATSAKINGUS ASMENIS

 

 

 

Atnaujinta Antradienis, 09 Sausis 2018 09:55
 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.