Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

Valstybinis psichikos sveikatos centras
Informacija paaugliams: Ką tu žinai apie azartinius lošimus?

azart leidValstybinis psichikos sveikatos centras informuoja, kad Lošimų priežiūros Tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos parengė ledinuką paaugliams, kuriame aprašoma kas yra azartiniai lošimai, kokius jausmus sukelia lošimas, ar lošimas yra žalingas, ar galima tapti profesionaliu lošėju. Apžvelgiama ir kita paaugliams aktuali informacija.

 

Leidinuką galima rasti čia >>>

Skaityti daugiau...
 
Knygos ,,(Ne) pasmerkti" pristatymas

reng vasar8Pristatome dar spaustuvės dažais kvepiančią knygą „(Ne) pasmerkti: apie priklausomybę, kopriklausomybę ir sveikimo kelionę“ (sudarytojai: K. Dvareckas, J. Kymantienė, A. Navickas). Knygos sudarytojai sako, kad tai knyga, kurioje norima ne moralizuoti ar smerkti, bet teikti viltį, gilesnį supratimą apie priklausomybę ir siūlyti įvairius grįžimo į gyvenimą kelius.

Knygoje rasite specialistų įžvalgas apie priklausomybės ligas ir sunkumus, asmeninius priklausomų asmenų liudijimus apie tai, kad vilties kelias egzistuoja, taip pat gausite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie priklausomybės ligą ir sveikimo kelią. Knygą rekomenduojama perskaityti priklausomų žmonių artimiesiems, būsimiems socialiniams darbuotojams, medikams, mokytojams ir kiekvienam, kurio gyvenimas nuklydo į akligatvį.

Renginį organizuoja: Valstybinis psichikos sveikatos centras ir Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė

 

 
Patvirtintas Ankstyvosios intervencijos programos vykdymo tvarkos aprašas

vpsc logo Valstybinis psichikos sveikatos centras informuoja, kad sveikatos apsaugos ir švietimo ir mokslo ministrų 2018 m. sausio 18 d. įsakymu Nr. V-60/V39  patvirtintas Ankstyvosios intervencijos programos vykdymo tvarkos aprašas. Aprašo tikslas – integruojant savivaldybių visuomenės sveikatos biurų ir tarnybų vykdomą veiklą, užtikrinti ankstyvosios intervencijos programos įgyvendinimą, siekiant motyvuoti nepilnamečius asmenis atsisakyti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo. Informuojame, kad ankstyvosios intervencijos programa taikoma rizikingos elgsenos nepilnamečiams asmenims nuo 14 metų, kurie eksperimentuoja ar nereguliariai vartoja psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), bet nėra nuo jų priklausomi. Tikimasi, kad šio dokumento pagrindu įteisinta savivaldybių teritorijose veikiančių visuomenės sveikatos biurų ir pedagoginių psichologinių tarnybų bendra veikla sudarys sąlygas į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą reaguoti laiku ir suteikti pagalbą jaunimui šiuolaikiškais ir jiems priimtinais būdais.

 

 
Pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo naujovės

vpsc logo Valstybinis psichikos sveikatos centras informuoja, kad sveikatos apsaugos ministro 2018 m. sausio 18 d. įsakymu Nr. V-59 patvirtintas pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas). Šiuo aprašu, keičiant ankstesnįjį, įtvirtintas 17 000 maksimalus aptarnaujamų gyventojų skaičius kiekvienam psichikos sveikatos centro komandos nariui. Taip pat šiame apraše numatyta psichikos sveikatos centro komandoje dirbančių specialistų pirminių ambulatorinių psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo trukmė – kiekvieną darbo dieną ne mažiau kaip 6 val. Taip pat patikslintos psichikos sveikatos centro bei specialistų funkcijos ir kompetencijos. Apraše įtvirtinta pirminio lygio psichologinė-psichoterapinė intervencija bei paciento būklės psichodiagnostinis įvertinimas. Šios paslaugos teikiamos asmeniui, grupei ar šeimai bus apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis kaip skatinamosios paslaugos. Jas teiks gydytojas psichiatras, gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras bei medicinos psichologas.

Skaityti daugiau...
 
Vaizdo seminaras ,,Vaiko psichologinio atsparumo stiprinimas – priklausomybių prevencijos pagrindas“

Pristatome vaizdo seminarą ,,Vaiko psichologinio atsparumo stiprinimas – priklausomybių prevencijos pagrindas“ su lektore, psichologe Aurelija Lingiene, VšĮ Asmenybės brandos centras vadove. Seminaras skirtas tėvams ir specialistams, dirbantiems su vaikais ir šeimomis.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 2 iš 39
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.