Smurtas prieš moteris darbe…Pasikalbėkime!
titulinis
Projekto kalendorius
"Geranoriškiausios darbovietės" konkursas darbdaviams
Ieškantiems pagalbos
Leidiniai

Informacija žiniasklaidoje
Valstybinis psichikos sveikatos centras (VPSC) kartu su tarptautine organizacija Mental Health Europe vykdo projektą "Smurtas prieš moteris darbe ... Pasikalbėkime!".

Žiniasklaidos priemonėse gausu informacijos apie didelį smurto, priekabiavimo, patyčių paplitimą visuomenėje. Tyrimai, kad ir negausūs, liudija apie tai, kad dažnai šiuos reiškinius tenka patirti darbo vietoje. Internetinių pokalbių svetainėse gausu skaudžių istorijų apie patiriamas skriaudas šioje sferoje.

Bėda, jog dažniausiai šiais išgyvenimais ir patirtimi nesidaliname net su artimiausiais žmonėmis ir kolegėmis, kurios galbūt išgyvena tą patį, ir kartu būtų galima bandyti spręsti iškilusias problemas. Nesikalbant, slepiant problemas, tik auginame vienišumo, uždarumo sienas, tampame vieni kitiems tik "darbo įrankiais", konkurentais ir priešais. Tuo tarpu suvienijus jėgas ir sukūrus saugią darbo aplinką, formuojant geranoriškumo jausmą, galime pasiekti didesnio įmonės ekonominės veiklos efektyvumą, ir prisidėti prie geresnės Lietuvos žmonių ateities.

Įgyvendindami projektą "Smurtas prieš moteris darbe...Pasikalbekime!" siekiame išsiaiškinti, kaip Lietuvoje suprantame smurtą, ar drįstame ieškoti pagalbos, ar ji yra galima. Norime, suvieniję jėgas, iškelti problemą į viešumą, atkreipti darbdavių, politikų dėmesį. Be to, mes tikime, kad Lietuvoje yra gražių pavyzdžių, kaip kolektyvai, darbdaviai sprendžia iškylančias problemas, įsiklauso į savo darbuotojų pastabas ir stengiasi kurti saugią bei geranorišką darbo aplinką. Projektu siekiame šiuos pavyzdžius išsiaiškinti bei paviešinti.


Tarptautiniai projekto partneriai:
Mental Health Europe
Society for Mental Health and Social Psychiatry, Graikija
Advocacy Group for the Mentally Ill, Cyprus
Romanian league for Mental health, Rumunija
Pro Mente Austria, Austrija
SKALBES, Latvija
SENT, Slovėnija
AEN, Ispanija


Projekto partneriai Lietuvoje:
Moterų informacijos centras
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos moterų centras
Interneto dienraštis Bernardinai.lt
Portalas besilaukiančioms ir esančioms mamoms Mama.lt
Šiuolaikiškas portalas moteriai Eli.lt
VŠĮ "Moters pagalba moteriai"


Projekto interneto puslapis: http://www.violence-against-women.org